Thank You Plant MedicineW lutym 2021 roku kolejny raz będziemy obchodzić Dzień Świadomości Psychodelików. Z tej okazji globalna inicjatywa Thank You Plant Medicine integrująca osoby wykorzystujące rośliny lub psychodeliki m.in. w celach leczniczych postanowiła zorganizować ponad 90 wirtualnych spotkań typu krąg wdzięczności, które odbędą się w niedzielę, 21 lutego. Dzień wcześniej ludzie na całym świecie, podobnie jak w zeszłym roku, podzielą się (domyślnie: w mediach społecznościowych) swoją historią o tym jak medycyna roślinna lub psychodeliki wpłynęły na nich pozytywnie.

Postanowiłem włączyć się w tę akcję, przygotowując spotkanie, jednak podczas roboczych rozmów okazało się, że z podobną inicjatywą, poświęconą nie tylko konopiom, wyszła osoba prowadząca facebookową grupę Thank You Plant Medicine Polska[1]Wiedziałbym o tym wcześniej gdybym częściej odwiedzał grupę ;(. Warto współpracować, dlatego nie chcąc robić konkurencji, postanowiłem zrobić reklamę. Tak więc spotkanie odbędzie się w niedzielę, 21 lutego od godz. 17:00 za pośrednictwem Jitsi Meet[2]Międzynarodowi koordynatorzy nie narzucają organizatorom rozwiązań technicznych. Jitsi jest wieloplatformowym, wolnym oprogramowaniem, które zapewnia jakieś tam szyfrowanie (na którym się nie znam). Z wersji Meet korzysta się przez przeglądarkę (bez instalacji).. Więcej informacji na temat wydarzenia dostępnych jest na Facebooku, gdzie zostanie opublikowany link do spotkania (ok. godziny 16:45, czyli na 15 minut przed rozpoczęciem).

Polskimi partnerami Thank You Plant Medicine jest Polskie Towarzystwo Psychodeliczne, Polska Sieć Polityki Narkotykowej oraz Mestosław (Wiem co ćpiem).


Fotografia tytułowa: fragment grafiki autorstwa Leanne Walker udostępniony na zasadach domeny publicznej. Logo Thank You Plant Medicine widoczne na tej stronie użyte zostało na osobnych warunkach i nie jest dostępne na wolnej/otwartej licencji.

Przypisy

Przypisy
1 Wiedziałbym o tym wcześniej gdybym częściej odwiedzał grupę ;(
2 Międzynarodowi koordynatorzy nie narzucają organizatorom rozwiązań technicznych. Jitsi jest wieloplatformowym, wolnym oprogramowaniem, które zapewnia jakieś tam szyfrowanie (na którym się nie znam). Z wersji Meet korzysta się przez przeglądarkę (bez instalacji).

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *