Mam na imię Tomek i urodziłem się w 1992 roku. Blog IndicaSativa założyłem we wrześniu 2018 roku a w listopadzie 2021 r. włączyłem się w działania na rzecz konopi wspólnie z innymi aktywistami w Polsce.

Mam nadzieję, że uda mi się pisać bez tendencyjności i hermetyczności. Nie chcę przekonywać zwolenników ani wyśmiewać przeciwników. Wiem jednocześnie, że uniknięcie erystyki wymaga wewnętrznej dyscypliny. IndicaSativa nie ma pretensji naukowych, a jedynie ambicje popularyzatorskie (lepsze znajdziesz w blogrollu). Ma to być również miejsce na moją grafomańską publicystykę.

Uważam, że nie każdy musi palić, ale każdy może być za. Lubię konopie jako używkę oraz interesują mnie one jako rośliny. Zgadzam się ze stwierdzeniem, że pacjent to nie przestępca. Podzielam opinię zgodnie, z którą nikt nie powinien być karany za posiadanie substancji psychoaktywnych na własny użytek (moim zdaniem jakichkolwiek i w jakiejkolwiek ilości).

Dostrzegam absurdy i negatywne skutki tzw. wojny z narkotykami (a właściwie z ich użytkownikami). Krytycznie odnoszę się do polskiej oraz globalnej polityki narkotykowej. Popieram redukcję szkód. Jestem użytkownikiem Cannabis od 2008 r.

Większość z nas nie ma wystarczającego pojęcia o np. energetyce jądrowej, aby wyrokować o wykorzystaniu jej w danym miejscu i czasie, dlatego potrzebujemy dobrych ekspertów (a także dobrych polityków, którzy przygotują odpowiednie warunki pracy dla ekspertów). „Nie jestem ekspertem, ale” myślę, że mam wiedzę, dzięki której mogę podsuwać czytelnikom informacje warte upowszechnienia.

Pisanie tekstów, które miałaby być inspiracją do pogłębionej dyskusji jest dość mozolne, dlatego większą aktywność przejawiam na Instagramie (@indicasativapl), gdzie regularnie udzielam się od czerwca 2019 r. IndicaSativa dostępna jest również na Facebooku (@indicasativapl), ale jeśli chodzi o tę platformę, to nie mam pomysłu na rozwój w tym miejscu.

Sadzić! Palić! Zalegalizować! (i opodatkować)

Fotografia tytułowa „Unrolled joint” wykonana przez Erika Fendersona udostępniona została przez autora na zasadach domeny publicznej.