Nazywam się Tomasz Gospoś. Blog IndicaSativa założyłem we wrześniu 2018 roku. Mam nadzieję, że uda mi się pisać bez tendencyjności i hermetyczności. Nie chcę przekonywać zwolenników ani wyśmiewać przeciwników. Wiem jednocześnie, że uniknięcie erystyki wymaga samodyscypliny. IndicaSativa nie ma pretensji naukowych, a jedynie ambicje popularyzatorskie (lepsze znajdziesz w blogrollu). Uważam, że nie każdy musi palić, ale każdy może być za. Lubię konopie jako używkę oraz interesują mnie one jako rośliny. Jestem użytkownikiem Cannabis od 2008 roku.

Większość z nas nie ma wystarczającego pojęcia o np. energetyce jądrowej, aby wyrokować o wykorzystaniu jej w danym miejscu i czasie, dlatego potrzebujemy dobrych ekspertów (a także dobrych polityków, którzy przygotują odpowiednie warunki pracy dla ekspertów). „Nie jestem ekspertem, ale” myślę, że mam wiedzę, dzięki której mogę podsuwać czytelnikom informacje warte upowszechnienia.

Pisanie tekstów, które miałaby być inspiracją do pogłębionej dyskusji, jest dość mozolne, dlatego większą aktywność przejawiam na Instagramie (@indicasativapl) oraz Facebooku (@indicasativapl).

Fotografia tytułowa „Unrolled joint” wykonana przez Erika Fendersona udostępniona została przez autora na zasadach domeny publicznej.